Fine-art fotograf Miloš Nejezchleb v Nikon SHOW

Miloš Nejezchleb je už jedenástym hosťom Nikon SHOW. Doplnil pestrú paletu šikovných fotografov, s ktorými sa stretol Hozna Kozák, aby vznikol záznam so zaujímavého rozprávania. Miloš nemá zatiaľ za sebou príliš dlhú fotografickú kariéru, ale zato veľmi úspešnú. V začiatkoch ho posmelili najmä prvé úspechy v súťaži Nikon kalendár. V rokoch 2017 a 2018 sa stal jej víťazom. Získal sebavedomie a ďalší významný úspech prišiel s projektom Alopecie, ktorý ocenila porota Czech Press Photo v kategórii Lifestyle.

Prvú zrkadlovku si kúpil až po tridsiatke, keď sa mu narodila prvá dcéra. Na radu kamaráta to bol Nikon. Postupne v snahe, aby jeho fotografie mali aj obsah a zároveň výrazné výtvarným vyjadrením začal s fine art fotografiou. Milošove fotografie majú vždy svoj obsah, aj keď nie je vždy čitateľný pre diváka. Dôležitá je aj forma, typický zreteľný farebný akcent, minimalizmus a symetria. Od prvej myšlienky po realizáciu, teda samotné fotenie, prejde aj pol roka, či rok. Výsledok však vždy stojí za to. Zrkadlovky za mirrorless fotoaparáty vymenil už dávnejšie, momentálne sú jeho pracovnými nástrojmi Nikon Z 7 a novší Z 7II.Viac o výnimočnom fotografovi Milošovi Nejezchlebovi sa dozviete v najnovšej časti Nikon SHOW.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.