Čiernobiely život Alžběty Jungrovej v Nikon Photo Gallery

Alžběta Jungrová si zvolila dráhu dokumentárnej a reportážnej fotografky. Z jej prác cítiť túžbu vypovedať príbehy a záujem o ľudské osudy. Svoju sériu fotografií s názvom Čiernobiely život predstaví v novembri v Nikon Photo Gallery.

Čiernobiely život / Black and white life © Alžběta Jungrová: Bangladéš 1 / Bangladesh 1

Vystavené fotografie vznikali celé desaťročie v rôznych častiach sveta od Pakistanu až po Kolumbiu. Prevedenie do odtieňov čiernobielej sústreďuje pohľad diváka na veľké problémy súčasného sveta. Detská práca, distribúcia zbraní a drog, vojny, utečenci, nedostatok vody, stret civilizácií. To všetko zachytila mladá fotografka pri svojich cestách za fotografiami – obrazmi skutočného sveta.

Čiernobiely život / Black and white life © Alžběta Jungrová: Pakistan 2 / Pakistan 2

Pri výbere fotografií vychádzala autorka zo svojich denníkov, ktoré písala počas ciest pre svoju mamu. Snímky aj so zápiskami plánuje Alžběta Jungrová vydať aj v knižnej podobe.

Čiernobiely život / Black and white life © Alžběta Jungrová: Pakistan 1 / Pakistan 1

Alžběta Jungrová začala fotografovať už na základnej škole. Vyštudovala Strednú priemyselnú školu grafickú. Pracovala pre MF Dnes, Hospodářské a Lidové noviny. Za reportáž o drogách na pakistansko-afgánskych hraniciach získala čestné uznanie Czech Press Photo, za sériu snímok o deťoch pracujúcich v tehelni v pakistanskom Péšávare a za sériu fotografií z barmského utečeneckého tábora v Bangladéši dostala cenu Vysokého komisára OSN pre utečencov. V súčasnosti je na voľnej nohe, zastupuje ju prestížna agentúra v odbore komerčnej fotografie 4D Photo. Pracuje na niekoľkých vlastných umeleckých projektoch, na zákazku fotografuje reportáže, reklamu, fashion story, portréty.

 

Alžběta Jungrová – Čiernobiely život

3. november – 10. december 2017

Nikon Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana
Otváracie hodiny:  utorok – nedeľa, 12:00–19:00
Vstupné zdarma

https://www.nikonphotogallery.cz/

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.