Čiernobiely život Alžběty Jungrovej v Nikon Photo Gallery

Alžběta Jungrová si zvolila dráhu dokumentárnej a reportážnej fotografky. Z jej prác cítiť túžbu vypovedať príbehy a záujem o ľudské osudy. Svoju sériu fotografií s názvom Čiernobiely život predstaví v novembri v Nikon Photo Gallery.

Čiernobiely život / Black and white life © Alžběta Jungrová: Bangladéš 1 / Bangladesh 1

Vystavené fotografie vznikali celé desaťročie v rôznych častiach sveta od Pakistanu až po Kolumbiu. Prevedenie do odtieňov čiernobielej sústreďuje pohľad diváka na veľké problémy súčasného sveta. Detská práca, distribúcia zbraní a drog, vojny, utečenci, nedostatok vody, stret civilizácií. To všetko zachytila mladá fotografka pri svojich cestách za fotografiami – obrazmi skutočného sveta.

Čiernobiely život / Black and white life © Alžběta Jungrová: Pakistan 2 / Pakistan 2

Pri výbere fotografií vychádzala autorka zo svojich denníkov, ktoré písala počas ciest pre svoju mamu. Snímky aj so zápiskami plánuje Alžběta Jungrová vydať aj v knižnej podobe.

Čiernobiely život / Black and white life © Alžběta Jungrová: Pakistan 1 / Pakistan 1

Alžběta Jungrová začala fotografovať už na základnej škole. Vyštudovala Strednú priemyselnú školu grafickú. Pracovala pre MF Dnes, Hospodářské a Lidové noviny. Za reportáž o drogách na pakistansko-afgánskych hraniciach získala čestné uznanie Czech Press Photo, za sériu snímok o deťoch pracujúcich v tehelni v pakistanskom Péšávare a za sériu fotografií z barmského utečeneckého tábora v Bangladéši dostala cenu Vysokého komisára OSN pre utečencov. V súčasnosti je na voľnej nohe, zastupuje ju prestížna agentúra v odbore komerčnej fotografie 4D Photo. Pracuje na niekoľkých vlastných umeleckých projektoch, na zákazku fotografuje reportáže, reklamu, fashion story, portréty.

 

Alžběta Jungrová – Čiernobiely život

3. november – 10. december 2017

Nikon Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana
Otváracie hodiny:  utorok – nedeľa, 12:00–19:00
Vstupné zdarma

https://www.nikonphotogallery.cz/

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *