4x ocenenie TIPA pre Nikon

Štyri produkty spoločnosti Nikon získali prestížne ocenenie asociácie TIPA (Technical Image Press Association) 2018. Už asi ani neprekvapuje ocenenie pre Nikon D850, ktorý získal titul „Najlepšia profesionálna digitálna zrkadlovka“. Nikon D7500 bol ohodnotený ako „Najlepšia pokročilá digitálna zrkadlovka s APSC senzorom „, objektív AF-S NIKKOR 180-400 mm f/4E TC1.4FL ED VR bol vybraný ako „Najlepší profesionálny objektív“ a model COOLPIX W300 ako „Najlepší odolný fotoaparát“ .

Komentáre TIPA k víťazným modelom v jednotlivých kategóriách:

Najlepšia profesionálna digitálna zrkadlovka: Nikon D850 

Model Nikon D850 má schopnosti, ktoré z neho robia tohtoročnú voľbu najlepšej profesionálnej digitálnej zrkadlovky. S Full Frame snímačom BSI CMOS 45,7 MPix a procesorom EXPEED 5 dokáže D850 zachytiť až 9 snímok za sekundu (s battery packom Multi-Power MB-D18 s vloženou batériou EN-EL18B), pričom nasníma 51 po sebe idúcich záberov v 14-bitovom nekomprimovanom formáte NEF. Zaostrovanie je rýchle s 99 krížovými ostriacimi bodmi a citlivosťou až do -4EV. Telo je vyrobené z robustnej zliatiny horčíka a materiálov z uhlíkových vlákien s odolnosťou proti prachu a vode. Extra dlhá je výdrž  batérie, pomocou ktorej dokáže na jedno nabitie nasnímať až 1840 záberov pri plnom rozlíšení alebo 70 minútové HD-video.

Najlepšia pokročilá digitálna zrkadlovka s APSC senzorom: Nikon D7500

Zameraný  na fotografov, ktorí chcú využiť širokú škálu objektívov Nikon a profi obrazové schopnosti za cenu strednej triedy. DX formát a 20,9 MPix senzor Nikonu D7500 dodáva fotografom pocit kontroly nad mnohými parametrami a obrazovými možnosťami, ktoré sú dobre premyslené a kombinované s profesionálnymi aj amatérskymi funkciami. Fotoaparát má veľmi dobrý výkon pri slabom osvetlení, vynikajúcu životnosť batérie a dotykovú obrazovku s výklopným 3,2 palcovým LCD displejom. Škála citlivosti ISO je v rozmedzí 100-51 200, najvyššia rýchlosť závierky 1/8000 sekundy a rýchlosťou kontinuálneho snímania 8 snímok za sekundu pri plnom rozlíšení. Má množstvo pokročilých nastavení, ktoré umožňujú fotografom objaviť svet kreatívnych možností zobrazovania.


Najlepší profesionálny objektív: AF-S NIKKOR 180-400 mm f/4E TC1.4FL ED VR

Predstavte si objektív so zabudovaným telekonvertorom 1,4x, so stabilizáciou obrazu s účinnosťou až 4 expozičných stupňov, s pokročilým utesnením voči prachu a vlhkosti, vnútorným zaostrovaním a možnosťou jednoduchého a rýchleho rozšírenia ohniskovej vzdialenosti jednoduchým sklopením telekonvertora. Objektív stvorený pre športových, event fotografov a fotografov divej prírody. Integrácia telekonvertora do objektívu znamená vysokú kvalita obrazu, ktorá je optimalizovaná z hľadiska prenosu svetla a kvality kresby do okrajov. V kombinácii s pokročilými fotoaparátmi Nikon, ako je model D850 s krížovými AF senzormi, dosiahnete prvotriednu rýchlosť a kvalitu snímania.

Najlepší odolný fotoaparát: COOLPIX W300

Aktívni outdooroví dobrodružní fotografi si môžu vziať Nikon COOLPIX W300 s vedomím, že zvládne čokoľvek príde. Je vodotesný až do hĺbky 30 metrov, odolný voči mrazu až do -10º C, voči nárazom a prachu. COOLPIX W300 prináša 4K video a rozlíšenie 16 MP pre fotografie aj time-laps video. Obrazové možnosti sú rozšírené 5x optickým priblížením s Nikon hybridnou redukciou vibrácií, 4K UHD video je vybavené stereo zvukom a všetky obrazové informácie môžu byť zdieľané prostredníctvom technológie Bluetooth a vstavaného WiFi pomocou aplikácie SnapBridge. COOLPIX W300 so vstavaným GPS, eCompassom, výškomerom, hĺbkomerom ​​a implementovaným meraním atmosférického a vodného tlaku je užitočným spoločníkom na cestovanie.

Zdroj: Tlačová správa Nikon

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *