Fotka mesiaca Nikonblogu: Minimalizmus ako výzva pre vás

Stačí vám aj málo? Zamerať na to najpodstatnejšie a to ostatné “odstrihnúť” z obrazu. Tak aby sa naša pozornosť upriamila len na to dôležité, zaujímavé alebo pekné.

Minimalistické fotografie mám veľmi rád, väčšinou pôsobia veľmi pokojne a esteticky. Sú hrou svetla, štruktúr, farieb, či hľadaním detailov. Fotograf musí byť výborný pozorovateľ. Práve v minimalistickom štýle vynikne dobrá kompozícia.

Photo by Glen Carrie on Unsplash

Minimalizmus, jednoduchosť, zameranie sa na podstatu je naša fotografická výzva pre vás na tento mesiac. Všetkým, ktorí ju prijali a už uverejnili na facebookovej stránke Nikon svoje fotografie ďakujem a tým ostatných posielam povzbudenie skúsiť možno aj niečo nové. Nech ste si obľúbili akýkoľvek žáner, minimalizmus sa dá vyžiť takmer v každom. Stačí len vnímať celok ako puzzle poskladané z väčších alebo menších, ale dôležitých kúskov.

V októbri hľadáme najlepšie fotografie na tému: Keď stačí málo alebo Minimalizmus vo fotografii.

Pridajte svoju minimalistickú fotografiu (jednu alebo aj viac) do výzvy na súťaž na Facebook stránke Nikon ako príspevok a označte ju tagom pre tento mesiac #nikonblog102019. Fotografie môžete uverejňovať do 31.10.2019. Výherca aktuálneho kola bude začiatkom novembra zverejnený na stánke nikonblog.sk aj na Facebooku. Autor získa monopod Nikon a postupuje do výberu autorov, z ktorých jeden po skončení 12. kola súťaže získa poukaz na nákup fototechniky Nikon v hodnote 1 111 Eur.

Tešíme sa na váš minimalistický pohľad na svet.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *